Ak Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Fetullah Demir:

Mardin'de AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Fethullah Demir, seçilmesi durumunda Mardin'de ihtiyacı duyulan istişare kültürünü geliştireceğini söyledi.
Ak Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Fetullah Demir:
17 February 2011, Saat 22:36 Mardin'de AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Fethullah Demir, seçilmesi durumunda Mardin'de ihtiyacı duyulan istişare kültürünü geliştireceğini söyledi.
AK Parti'den milletvekili aday adaylığını açıkladıktan sonra destek turlarına çıkan Fethullah Demir, seçildiği takdirde yapacağı çalışmalar ve izleyeceği strateji hakkında gazetecilere bilgi verdi. AK Parti'nin Türkiye'nin son 8 yıllık dönemine damga vurduğunu belirten Demir, Mardin'e hizmet etmek için AK Parti'den aday adayı olduğunu kaydetti. Yıllardır Mardin'de ticari faaliyette bulunduğunu ifade eden Demir, "Bizim için önemli olan ilimizin bugünü ve yarınıdır. Çünkü bizler bugün varız yarın yokuz.
Gelecekte çocuklarımızın daha iyi şartlarda daha gelişmiş bir ilde yetişmesi için aday oldum" dedi.
Mardin'de gerek siyaset alanında gerekse kurumlar arasında istişare kültürünün eksik olduğunu vurgulayan Demir, "Göreve geldiğimde hem STK'lardan, hem de Mardin'in ileri gelen kanaat önderlerinin içinde bulunacağı bir danışma meclisini oluşturacağız. Kentin önemli konularında burada istişare yapıp birlikte düşünüp, birlikte karar vereceğiz" ifadelerini kullandı.
Demir, tek dertlerinin ve tek amaçlarının Mardin olduğunu belirterek, "İlimizle ilgili projelerimiz var. Bu kapsamda ilimiz coğrafi konumu itibari tarım ve hayvancılık açısından son derece büyük öneme sahip. Biz bu yönde hazırladığımız projeleri önümüzdeki günler içerisinde kamuoyu ile paylaşacağız. Mardin'imizi seviyoruz. Daha iyi daha güzel hizmet etmek için aday olduk. İnşallah hayırlı olur" dedi.
Bölgede yaşanılan sıkıntılardan dolayı bölgeyi terk etmek zorunda kalan insanların yaşadığı trajediye de dikkat çeken Demir, "Buradaki sorunlardan kaynaklanan göçler sayesinde batıya giden her vatandaşımızın çektiği sıkıntıların vebali bizim üzerimizdedir. Ankara Beypazarı'nda hayatını kaybeden 11 insanımızın vebali de biz buranın, sanayicisinin, idarecisinin, siyasetçisinin üzerinedir. Bugün eğer bu sorunları çözemediysek bunun için kafa yormadığımızın göstergesidir. Bugün eğer yıllar önce Mezopotamya
ovasını sulaması gereken GAP sulama kanallar gelmediyse de yine bizim sorumluluğumuzdadır" diye konuştu.
Bu haber toplam 100582 defa okundu.

Bu yazıyı paylaşın

Diğer Haberler - Tüm Haberleri Göster

SON EKLENEN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ANKET

2015 genel secimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz ?

Anket Sonuçları

ANKET

Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?

  • Çok Güzel
  • Güzel
  • İdare Eder
  • Kötü
Anket Sonuçları